به دانشگاه آزاد اسلامی - واحد خورموج خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

افتتاح مرکز مدیریت مهارت و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج

افتتاح مرکز مدیریت مهارت و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج
مرکز مدیریت مهارت و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان بوشهر افتتاح شد. اولین مرکز مدیریت مهارت و مشاوره شغلی استان در هفته مهارت آموزی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج و مرکز فنی و حرفه ای دشتی با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح گردید. با راه اندازی این مرکز تعداد بیست دوره تخصصی مهارت اموزی مبتنی بر نیاز استان به منظور ایجاد اشتغال، کارافرینی و مهارت اموزی دانشجویان و دانش آموزان آماده ارائه خدمت می باشد.
مرکز مدیریت مهارت و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان بوشهر افتتاح شد.
اولین مرکز مدیریت مهارت و مشاوره شغلی استان در هفته مهارت آموزی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج و مرکز فنی و حرفه ای دشتی با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح گردید. با راه اندازی این مرکز تعداد بیست دوره تخصصی مهارت اموزی مبتنی بر نیاز استان به منظور ایجاد اشتغال، کارافرینی و مهارت اموزی دانشجویان و دانش آموزان آماده ارائه خدمت می باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج گفت: هدف از راه‌اندازی مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی و محقق شدن شعار هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت هدایت مؤثر دانشجویان و دانش‌آموختگان برای یافتن نقش‌های تأثیرگذار و ارزشمند در جامعه است.

اشکان معصومی افزود: تلاش می‌شود با شناسایی موقعیت‌های شغلی، دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی و جوانان علاقمند به مهارت‌آموزی را در راستای تأمین منابع انسانی کارآمد به ویژه وجود صنایع کوچک و بزرگ توانمندتر کرد تا فرصت‌های توسعه شایستگی و مهارتی خود را بشناسند و برای ارتقای آن اهتمام ورزند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: این نخستین مرکز مدیریتی مهارت آموزی است که از سوی دانشگاه‌ها در شهرستان دشتی راه‌اندازی شده است.

عبدالمجید دراهکی اضافه کرد: دانشگاه‌ها نباید بر آموزش صرف تأکید کنند بلکه باید با آموزش مهارت‌های مختلف دانشجویان را برای ورود به بازار کار مهیا سازند.

وی بیان کرد: تحول روزانه فضای بازار کار، موضوع مهارت‌آموزی و هدایت شغلی را برای دانشجویان ضروری‌تر می‌کند.

دراهکی تاکید کرد: در این مراکز ظرفیت‌های مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی با هدف توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان و انسجام‌بخشی به آموزش‌ها ارائه می‌شود.

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی خورموج باسابقه خوب به خصوص در رشته‌های فنی و مهندسی، فرصت بسیار مناسبی را می‌تواند با همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای استان در اختیار دانشجویان قرار دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر اضافه کرد: افتتاح مراکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی می‌تواند به توانمندی، انتخاب شغل مناسب و برطرف کردن مشکل کمبود نیروی ماهر و تکنسین در بازار کار برای افراد در کنار تحصیل کمک کند.