به دانشگاه آزاد اسلامی - واحد خورموج خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد؛

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد؛
درباره امتحانات پایان ترم براساس آخرین وضعیت شهرها تصمیم‌گیری خواهد شد/ هم سلامت دانشجویان مهم است هم استانداردهای علمی امتحانات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه هم سلامت دانشجویان مهم است و هم استاندارهای علمی امتحانات گفت: درباره امتحانات پایان ترم براساس آخرین وضعیت شهرها تصمیم‌گیری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه‌ و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پستی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد به تشریح نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم و آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری امتحانات به‌صورت مجازی و حضوری پرداخت. 

وی در این پست اینستاگرامی نوشت: در آغاز بر خود واجب می‌دانم از همه شما دانشجویانی که به صورت فعال و به اشکال مختلف، مسائل و مشکلات مربوط به آموزش مجازی را با بنده و همکارانم در میان گذاشتید و نیز با مشارکت قابل توجه خود به ما در برگزاری بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار کلاس مجازی برخط در بازه فروردین تا خرداد یاری رساندید، تشکر و قدردانی کنم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در این شرایط کرونایی عدم قطعیت‌ها بسیار است. خوشبختانه دانشگاه، خود را با شرایط پیچیده و نامعلوم موجود منطبق کرده است و در این مرحله نیز برای برگزاری #امتحانات چه به صورت مجازی و چه به شکل حضوری آماده است.

دکتر طهرانچی تصریح کرد: حتی با ویژگی منحصر به ‌فرد خود به کمک نظام آموزش عالی آمده است و در حال آماده‌سازی مقدمات اجرای طرح آزمون در شهر محل زندگی است. در این بین، با در نظر گرفتن همه جوانب، اراده جمعی بر آن است که هم سلامت دانشجویان و هم استاندارد علمی امتحانات را که صیانت از اعتبار مدارج تحصیلی شما نسبت به دیگر دانشگاه‌های کشور است، حفظ کنیم. 

وی عنوان کرد: بر همین اساس، ما نسبت به شهرها و دروس مختلف بر مبنای آخرین وضعیت‌ها تصمیمات مختلفی را خواهیم گرفت که در دست بررسی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: البته در اکثر نقاط کشور با توجه به آنچه امروز جریان دارد اولویت، امتحان حضوری با استفاده از شرایط امتحان هم‌زمان در همه شهرهای کشور و عدم جابجایی دانشجویان بین شهرهاست.

دکتر طهرانچی همچنین تاکید کرد: البته برای شهرهای قرمز که شرایط برگزاری آزمون حضوری را ندارند، از سامانه #آزمون_مجازی با استانداردهای دانشگاهی مطرح دنیا استفاده خواهیم کرد، هرچند این آزمون‌ها برخلاف تصور اولیه ساده‌تر از امتحانات حضوری نیست و مشکلات خاص خود را داراست.

وی ادامه داد: توجه عزیزان را به این نکته جلب می‌کنم که باوجود همه تلاش‌ها، به دلیل مسائل فنی و وضعیت امکانات دانشجویان در اقصی نقاط کشور، پوشش برخط کامل دانشجویان مهیا نشد که این مسأله در موضوع امتحان قابل پذیرش نیست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: علاوه‌براین، برگزاری آزمون در فرصت ۴ هفته‌ای، از ۲۴ خرداد تا ۲۰ تیرماه، ایجاد فرجه مناسب بین امتحانات و توزیع ساعات امتحانات در طول روز، تدابیر دیگری است که همکاران من در جهت رعایت قواعد بهداشتی اتخاذ کرده‌اند. مطمئن باشید سلامت شما اولویت اول ما و یکی از عناصر اثرگذار در تصمیم‌گیری‌هاست.

دکتر طهرانچی در پایان بیان کرد: از این رو افکارسنجی‌ها و رصد نظرات دانشجویان در دستور کار همکارانم قرار دارد تا تصمیمات نهایی به‌شکل همه جانبه‌تری گرفته شود. مانند همیشه، با هم به پیش می‌رویم و تلاش می‌کنیم از میان انتخاب‌های ممکن، بهترین انتخاب‌ها را برای جمع شما انجام دهیم. ان‌شاءالله.

www.ana.ir
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۲۹

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500