به دانشگاه آزاد اسلامی - واحد خورموج خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

کشاورزی و انرژی، حوزه تمرکز دانشگاه آزاد خورموج در طرح پایش آزاد

کشاورزی و انرژی، حوزه تمرکز دانشگاه آزاد خورموج در طرح پایش آزاد
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج عنوان کرد: کشاورزی و انرژی، حوزه تمرکز این دانشگاه در طرح پایش آزاد است.

اشکان معصومی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا با توجه به اجرای طرح پایش و تأثیراتی که از خود برجا می‌گذارد، اظهار کرد: طرح پایش، تصمیمی دوراندیشانه است، واحد خورموج نیز تمام تلاش خود را بر اجرای این طرح سازنده به‌کار خواهد گرفت و سعی می‌کنیم تا با رصد مسائل و مشکلات موردنیاز منطقه، پایان‌نامه‌های دانشجویی حول مشکلات یادشده پیگیری و انجام شود و به سرانجام برسد.

وی عنوان کرد: به‌دنبال رشته‌هایی هستیم که منطبق با موقعیت استان و منطقه باشد تا در واحد خورموج راه‌اندازی شود. به‌عنوان‌مثال اقتصاد این شهر که حول محور کشاورزی می‌چرخد در این دانشگاه رشته کشاورزی وجود ندارد، در واقع تأکید می‌کنم کشاورزی و انرژی، حوزه تمرکز دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج در طرح پایش آزاد است.

راه‌اندازی دوره متوسطه اول و دوم مدرسه سما

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج یادآور شد: در نیمسال دوم راه‌اندازی مدرسه سما به‌طور ویژه در دستور کار قرار دارد و پیگیر هستیم تا متوسطه اول و دوم به‌سرعت راه‌اندازی شود.

معصومی خاطرنشان کرد: دانشجویان این دانشگاه در هر ترم با شعار «هر ترم یک مهارت» مهارت خاصی را فرامی‌گیرند. ترم آینده و در اردیبهشت 98 مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویانی که تحصیلاتشان به پایان رسیده برگزار خواهد شد.

اخذ مجوز 2 کانون دانشجویی
وی گفت: مصوبه دو کانون دانشجویی از شورای فرهنگی دانشگاه اخذ شده و اکنون در بخش گرفتن مجوزها برای راه‌اندازی این دو کانون هستیم‌.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خورموج با بیان اقدامات این واحد دانشگاهی در حوزه دانش‌بنیان و پژوهش یادآور شد: یکی از اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد خورموج، طرح کنترل بار مصرفی برق خانگی و صنعتی را به‌صورت پژوهش انجام داده که این طرح توسط دانشگاه به شرکت برق استان ارائه‌ و مرحله تحقیقاتی آن انجام‌شده و مرحله عملیاتی آن را درخواست کرده‌ایم.

معصومی افزود: استان بوشهر با ویژگی‌ها و گرمای طاقت‌فرسایی که در تابستان دارد با کمبود شدید برق در ایام تابستان مواجه است، تابستان گذشته نیز استان با کمبود آب و برق دست‌وپنجه نرم می‌کرد که با اجرای این طرح، هر مشترک تا اندازه و استانداردی به مصرف برق دسترسی دارد و اگر مصرف از حد مجاز بیشتر شد، برق مشترک پرمصرف قطع می‌شود و حق‌وحقوق بقیه مردم، بیمارستان‌ها، مطب‌ها و دیگر مکان‌های خدماتی از قطعی برق در امان می‌مانند. یادآور می‌شوم که مطالعات میدانی و علمی اینطرح هم انجام‌ شده است.

کسب مجوز برای راه‌اندازی مرکز تحقیقات کشت گیاهان دارویی

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد خورموج بر محور و پایه کشاورزی است و گوجه این شهر که خارج از فصل به دست می‌آید، زبانزد خاص و عام است. با این پیشینه، دانشگاه آزاد خورموج 40 هکتار زمین کشاورزی دارد که به‌دنبال کسب مجوز راه‌اندازی مرکز تحقیقات کشت گیاهان دارویی ازجمله کُنار هستیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خورموج گفت: این واحد دانشگاهی ظرفیت بالایی در خصوص درآمدهای غیر‌شهریه‌ای داشته و دارد و اکنون به‌دنبال استفاده از ظرفیت کشاورزی برای ایجاد این بخش از درآمد هستیم، علاوه بر اینکه دوره‌های کوتاه‌مدت تخصصی ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد راه‌اندازی و از اکنون برای 4 دوره ثبت‌نام را آغاز کرده‌ایم.

روزهای بهمن با یک فیلم از جشنواره عمار

معصومی در بخش دیگری از گفتگوی خود با آنا عنوان کرد: در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مانند سایر شهرهای کشور، ستاد بزرگداشت ایام‌الله دهه فجر در شهرستان دشتی تشکیل‌شده و بخشی از مسئولیت‌های برگزاری گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی خورموج گذاشته‌ شده است.

وی با اعلام برگزاری مسابقات ورزشی فوتبال و فوتسال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این واحد دانشگاهی افزود: با توجه به اینکه باید دستاوردهای انقلاب اسلامی در این 40 سال بررسی شود، برنامه‌های متنوعی ازجمله، برگزاری نمایشگاه مطبوعات روز‌شمار انقلاب اسلامی، فضاسازی محیطی، مسابقات فرهنگی شامل عکس، دل‌نوشته با موضوع دهه فجر در دستور کار قرارگرفته و دستاوردهای فرهنگی که دانشگاه داشته در قالب نمایشگاه برگزار می‌شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خورموج متذکر شد: در ماه بهمن هرروز یک فیلم از جشنواره عمار نمایش، تحلیل و بررسی خواهد شد و در کنار آن با کمک بسیج اساتید که به‌تازگی راه‌اندازی شده کارگاه‌های آموزشی با محور بررسی کارنامه و دستاوردهای انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.


 

۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۵۷

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500