به دانشگاه آزاد اسلامی - واحد خورموج خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی:دانشگاه آزاد اسلامی مصداق اصل 44 در حوزه آموزش عالی است

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی:دانشگاه آزاد اسلامی مصداق اصل 44 در حوزه آموزش عالی است
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی را مصداق اصل 44 قانون اساسی در حوزه آموزش عالی دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، سید کمال‌الدین شهریاری در نشست با اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج(دشتی) گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی اوایل انقلاب به دلایل و ضرورت‌هایی تأسیس شد. پیش از انقلاب، آموزش عالی به گونه‌ای محدود بود که شاید از بین ده نفر متقاضی تحصیل در دانشگاه‌ها، یک نفر امکان ورود داشت و ظرفیت آموزش عالی بسیار کم بود و فقط در مراکز استان‌ها دانشگاه بود و حتی بعضی از استانها مثل استان بوشهر فاقد مرکز آموزش عالی بودند.»

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: «بر این اساس بقیه داوطلبان ورود به دانشگاه یا از ادامه تحصیل محروم می‌ماندند و یا کسانی که دارای تمکن مالی بودند به خارج از کشور می‌رفتند. اما با کمك یک میلیون تومانی حضرت امام خمینی(ره) این دانشگاه پی‌ریزی شد که امروز بزرگترین دانشگاه غیر دولتی کشور است.»

وی ادامه داد: «دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر هم یکی از قدیمی‌ترین واحدهایی بود که در سال 64 تأسیس شد و خود بنده نیز از سال 65 به عنوان مدرس گروه عمران این واحد دانشگاهی فعالیت کردم.»

شهریاری با اعلام حمایت از فعالیت‌ها و برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج(دشتی) تصریح کرد: «امیدواریم با حضور رئیس این واحد دانشگاهی و عزم و اراده‌ای که در اعضای هیأت علمی و کارکنان وجود دارد، دانشگاه وارد مرحله جدیدی شود.»

وی با بیان اینکه متأسفانه ارتباط دانشگاه‌ها با صنعت ضعیف است، ادامه داد: «دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج باید در زمینه ارتباط مؤثر با صنعت برنامه‌ریزی کند. البته ما نیز در حوزه سرمایه‌گذاری و درآمدزایی آماده کمک به این واحد دانشگاهی هستیم. همچنین روند رفع موانع اخذ سند املاک دانشگاه را پیگیری خواهیم کرد.»

اشکان معصومی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج نیز در این نشست گفت: «حرکت به سمت درآمدهای غیر شهریه‌ای از برنامه‌های اصلی این واحد دانشگاهی است و در این مسیر از همه ظرفیت‌ها و امکانات برای کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای استفاده خواهیم کرد.»

وی همچنین خواستار حمایت نماینده مردم دشتی و تنگستان در زمینه توسعه تحصیلات تکمیلی و رفع موانع اخذ اسناد املاک دانشگاه هستیم.

در پایان این نشست نیز نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و هیأت همراه از کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و پروژه سیستم بازیافت آب مصرفی واحد خورموج بازدید کردند.

انتهای پیام/

۲۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۷:۴۲

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500